wersja do druku
Dziś jest:


Napisz do Wójta

Wyślij pytanie do Wójta.
 

dowiedz się wiecej

Newsletter

Aby otrzymywać najnowsze informacje z naszego serwisu wpisz swój adres e-mail.

[Error loading the WebPart 'NewsletterSubscription']
k:\Kentico\KenticoCMS4.1\CMSWebParts\Newsletters\NewsletterSubscriptionWebPart.ascx.cs(312): error CS0103: Nazwa „plcFirstName” nie istnieje w bieżącym kontekście
GMINA PARADYŻ
ul. Konecka 4, 26-333 Paradyż
tel. 44 758-40-28 fax. 44 758-40-24

Odwiedziło nas już 165713 gościPrymas Tysiąclecia patronem Szkoły Podstawowej w Wójcinie

Prymas Tysiąclecia patronem Szkoły Podstawowej w Wójcinie

 

,,Ten zwycięża, kto miłuje”,,Wielkość człowieka poznaje się po jego czynach, po służbie bliźnim. Takie priorytety wybraliśmy szukając patrona dla naszej szkoły…” takimi słowami pani dyrektor Beata Grabowska zainicjowała uroczystość nadania imienia Szkole Podstawowej w Wójcinie.
Od dnia 12 października 2011 r. szkole tej patronuje Ksiądz Kardynał Stefan Wyszyński Prymas Tysiąclecia. W tej dostojnej chwili uczestniczyli zaproszeni goście na czele z Księdzem Biskupem Ordynariuszem Diecezji Radomskiej – Henrykiem Tomasikiem.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11.00 Mszą Świętą, której przewodniczył ks. biskup w towarzystwie proboszcza tutejszej parafii – ks. Wacława Sztandery i proboszcza parafii Wielka Wola –  dziekana Adama Myszkowskiego, wikariusza Karola Janusa i Ojca Dawida Postawy Gwardiana Klasztoru OO Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim.

         

Po uroczystej mszy, w czasie której ks. biskup poświęcił nowy sztandar, nastąpił przemarsz do szkoły. Tam pani dyrektor powitała innych przybyłych gości: posła na sejm RP pana Roberta Telusa, Wicewojewodę Województwa Łódzkiego – panią Krystynę Ozgę, Wicestarostę Powiatu Opoczyńskiego – Pana Jana  Roga, Pana Wójta Gminy Paradyż – Wojciecha Rudalskiego, radnych gminy na czele z przewodniczącym Panem Andrzejem Markiewiczem, dyrektorów okolicznych szkół, radę rodziców SP w Wójcinie z przewodniczącą – Panią Małgorzatą Witecką, przedstawicieli straży pożarnej, Komendanta Komisariatu Policji w Paradyżu – Pana Wiesława Kuśmierczyka, poczty sztandarowe: SP im. OPAK ,,Błysk” w ZSS w Paradyżu i OSP w Wójcinie oraz pozostałych, równie ważnych gości. Ze wzglądu na wcześniejsze zobowiązania nie przybyli: rektor KUL Jana Pawła II - ks. prof. dr hab. Stanisław Wilk oraz Marszałek Województwa Łódzkiego – Pan Witold Stępień, którzy przysłali listy gratulacyjne z życzeniami.
Część artystyczna spotkała się z uznaniem publiczności. Szczególnie podniosłą chwilę stanowiło przekazanie sztandaru przez rodziców na ręce pani dyrektor i uczniów. Głównym fundatorem sztandaru jest  Pan Wojciech Rudalski z rodziną, drugim – Rada Rodziców SP w Wójcinie. Od tej chwili sztandar stał się symbolem wartości, które są i będą fundamentem pracy wychowawczej i dziełem wychowania młodego pokolenia.         

Miejmy nadzieję, że od tej chwili nasz Patron – Kardynał Stefan Wyszyński Prymas Tysiąclecia będzie dla społeczności szkolnej wzorem do naśladowania, że od tej chwili będziemy wpatrywać się w tę pełną świętości i mądrości postać, z niej będziemy czerpać siły. Pokładamy nadzieje w tym, że Patron naszej szkoły, który z ogromną miłością angażował się w pracę duszpasterską i wychowawczą dzieci, będzie wzorem wytrwałości i wrażliwości społecznej.


          
 
Izabela Papiernik

Galeria zdjęć z uroczystości

14-10-2011