wersja do druku
Dziś jest:


Napisz do Wójta

Wyślij pytanie do Wójta.
 

dowiedz się wiecej

Newsletter

Aby otrzymywać najnowsze informacje z naszego serwisu wpisz swój adres e-mail.

[Error loading the WebPart 'NewsletterSubscription']
k:\Kentico\KenticoCMS4.1\CMSWebParts\Newsletters\NewsletterSubscriptionWebPart.ascx.cs(312): error CS0103: Nazwa „plcFirstName” nie istnieje w bieżącym kontekście
GMINA PARADYŻ
ul. Konecka 4, 26-333 Paradyż
tel. 44 758-40-28 fax. 44 758-40-24

Odwiedziło nas już 165826 gościProgram ekologiczny w Szkole Podstawowej w Przyłęku

Program ekologiczny w Szkole Podstawowej w Przyłęku

W SP w Przyłęku wraz z przypadającym na dzień 22 kwietnia Dniem Ziemi rozpoczęto realizację programu ekologicznego pt. Ziemia dla człowieka – człowiek dla Ziemi, a zakończono w grudniu 2012 roku.

Środki na realizację programu pozyskano z budżetu Gminy Paradyż i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Dzięki temu uczniowie wzięli udział w trzech wycieczkach, częściowo lub całkowicie pokrytych ze środków programu tj. jednodniowe wyjazdy do Bałtowa i Bełchatowa oraz w trzydniowej wycieczce do Kotliny Kłodzkiej.
W ramach realizacji programu szkołę doposażono w następujące pomoce: 3 lupy, 4 atlasy przyrodnicze do nowej podstawy programowej dla kl.IV, 2 mapy Polski, 2 radiomagnetofony, telewizor, odtwarzacz DVD, urządzenie wielofunkcyjne, model kwiatu z zalążnią i zalążnikami, pudełko z lupą i miarką do obserwacji owadów, 2 stojaki do map oraz mnóstwo różnych artykułów papierniczych, piśmienniczych i plastycznych.
Ponadto w ramach realizacji programu w szkole zorganizowano aż pięć konkursów: 2 gminne – wiedzy dla uczniów IV-VI oraz piosenki ekologicznej dla klas „0”; 3 szkolne – recytatorski-fragmenty prozy, plastyczny oraz sportowy z wykorzystaniem surowców wtórnych. Od maja do października przeprowadzane były zajęcia o tematyce przyrodniczej. Młodsi uczniowie w formie zabawy zapoznali się z treściami ekologicznymi i kształtowali odpowiednie postawy, a ich starsi koledzy uczestniczyli          w cyklu zajęć przyrodniczo-ekologicznych.
W ramach realizacji programu edukacją ekologiczną objęto ok. 95 uczniów oraz ok. 400 osób będących potencjalnymi odbiorcami programu, którzy uczestniczyli w różnych akcjach i przedsięwzięciach organizowanych przez placówkę. Koordynatorami programu były p. Anna Ambroszczyk, p. Aneta Baranowska i p. Paulina Cisowska.
 
        

         

         

        

         

09-01-2013